Hakkımızda

Hakkımızda Görseli

ISTANBUL TOHUMCULUK, 1946 da kurulmuş bir aile şirketidir. Gerek güvenilirliği ve gerekse tohum endüstrisinin değişken taleplerine süratle ve etkili bir şekilde cevap vermesi ile, yüksek standartlarda tohum kaynağı olarak daima ticari sebze üreticilerinin tercihi olmuştur.
Çiçek, sebze ve çim tohumları konusunda ithalat, üretim ve ihracat yapan, ISTANBUL TOHUMCULUK, uzun yıllara dayanan deneyimin katma değeri ile bugün tüketicilerin tercih ettiği bir marka haline gelmiştir.

Mısır Çarşısında bir dükkanda başlayan ticari faaliyetimiz, yıllar içinde gelişerek ülke çapında bayilik sistemi ile dağıtıma dönüşmüş, ilerleyen yıllarda Balkan ülkeleri, orta-doğu ve kuzey Afrika’ya kadar uzanan distribütörlüklerle ülke dışına taşmıştır. Hibrid sebze çeşitleri ıslah ve üretimi ise Antalya’daki ortaklığımızın faaliyet konularındandır.
İthalat ve üretimini yaptığımız sebze tohumlarının yanı sıra, çim tohumu konusunda dünyada söz sahibi olan firmalarla işbirliği içersinde gerek ülkemiz, gerekse orta-doğu ve Türki Cumhuriyetleri şartlarına uygunluğu teknik kadromuz tarafından denenerek tespit edilen çeşit ve karışımların ithalatı ve pazarlanması;
Dünya devlerinden Goldsmith Seeds (Syngenta) ile Benary şirketleri’nin seçkin çiçek tohumları ithal ve dağıtımı;
Tohumun yetiştirilmesi safhasında olmazsa olmazlardan torf ve gübre çeşitleri de faaliyetlerimiz arasında önemli bir yer teşkil eder.
Çeşitlerimiz ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi için sizleri sitemizi gezmeye davet ederken, sair sorularınız konusunda ise irtibat kuracağınız arkadaşlarımızın memnuniyetle size döneceklerini belirtmek isteriz.

Kataloglar